Sıkça Sorulan Sorular

1Pilates'le kilo verebilir miyim?
Pilates kas ve iskelet sisteminin sağlığını korurken özellikle de en derin kas gruplarına etki ederek daha uzun, daha esnek ve daha güçlü kaslar kazandırır. Belli bir tempoda yapılan Pilates, cardio bir egzersiz olmadığından yani nabzı yükseltmediğinden, yağ yakımı gerçekleşmez. Fakat doğru çalışan uzun kaslar sayesinde sıkılaşır, yani incelirsiniz. Beden olarak küçülür, daha ince bir bedene sahip olursunuz.
2Pilates Boy Uzatır mı?
Pilates boyu uzatmaz ancak, kasları uzattığından ve duruş bozukluklarını düzelttiğinden daha dik bir duruşa sahip olur, daha uzun görünürsünüz.
3Pilates sadece kadınlar için midir?
Pilatesin sadece kadınlar için olduğu gibi yanlış bir imaj yerleşmiştir. Kadın bedenine daha sağlıklı ve ince bir görüntü kazandırdığı için kadınlar tarafından çok tercih edilmesi böyle bir algı oluştursa da erkeklerde de kas ve omurga sağlığına yaptığı katkılar, kas tonajının artırılması, sakatlıklardan korunma, güç kazanma ve duruş bozukluklarının korunması açısından Pilates'in önemi eşittir.
4Mat Pilates mi, Aletli Pilates mi?
Mat Pilates minderlerin üzerinde, top, theraband, çember, foam roller gibi aksesuarlar kullanılarak, daha çok grup dersi şeklinde yapılan pilatestir. Aletli pilateste Reformer, Cadillac, Chair gibi aletler kullanılır ve genellikle birebir çalışma esasına dayanır. Her ikisinde aynı Pilates prensipleri uygulanır ancak mat pilateste sadece vücut ağırlığı kullanılırken, aletli pilates ya da yaygın adıyla pilates reformerda makinanın yayları sayesinde farklı direnç ayarları uygulanabilir. Böylelikle antrenmanlar en hafiften en ağıra kadar herkese göre programlanır. Makinalarla açılar daha iyi ayarlandığından hareketi hatalı yapma riski azalır ve daha efektif sonuç alınır. En önemlisi de birebir çalışma imkanı sağladığından kişinin rahatsızlıkları, postürü ve hedefleri göz önünde bulundurulur. Çeşitlilik sağlar. Bütün bu artılarının yanısıra, mat pilates daha ekonomik ve bazı kişilere göre daha eğlenceli ve motive edici olabilir. Eğer bir sağlık problemi yoksa mat pilatese de devam edebilir.
5Pilatese başlamadan önce kilo vermek gerekir mi?
Sık karşılaşılan tereddütlü durumlardan biri de kilolu kişilerin önce diyetle fazla kilolardan kurtulup sonra pilatese başlamaları gerektiğini düşünmeleridir. Pilatese başlamak için belli bir kiloya inmek gerekmez. Kilolu kişiler de pilates yapabilir ve hatta yapmaları gerekir. Sadece egzersiz şekilleri farklılık gösterebilir. Sağlıklı olan, hem diyet ve kardiyoyla yağ fazlasından kurtulmak hem de pilatesle kasları güçlendirip sıkılaşmaktır. Pilates yapmadan kilo verildiğinde oluşan sarkmalardan, sonradan kurtulmak daha zor olacaktır.
6Hamile Pilatesi hamileliğin hangi döneminde yapılır?
Hamile pilatesi riskli bir hamilelilik olmadığı sürece her trimestr'da yapılabilir. Önceden ilk üç ay pilates yapılmaması önerilmekle birlikte, 2012'de düzenlenen konuyla ilgili kongrelerde hamileliğin başından itibaren yapılmasında bir sakınca olmadığı belirtilmiştir. Sadece her trimestr'da hareketler farklıdır ve her hamile pilatesinde doktor onayı ve takibi esastır.

If it turns out that the problem stems from an underlying health issue Does biotin help with hair loss Other potential natural treatments Buzz cut thinning hair You started a new prescription medication Hair loss shampoo for men Understanding the most common potential causes of impotence can help a man identify Ed supplements

Kablosuz EMS ile Özgürlüğün Tadını Çıkar

 

Pilates Medica’da kullanılan yeni nesil Kablosuz EMS sistemi ile hareket kısıtlılığı ortadan kalkıyor. Özgürce hareket edebildiğimiz bu egzersizde, pilates reformer, cadillac gibi pek çok aleti de kullanabiliyor, bütün kas gruplarını her düzlemde daha etkili şekilde çalıştırabiliyoruz. Pilates sisteminin özellikleriyle EMS’nin yağ yakımı özelliğini birleştirerek çok daha etkili sonuçlar alıyoruz.

 

EMS Training Hakkında Ayrıntılar…