Pilates Hakkında

Pilates, Alman Joseph Pilates tarafından 1930'lu yıllarda geliştirilmiş fizik tedavi amaçlı bir egzersiz çeşididir. Joseph Pilates astım, raşitizm, ateşli romatizma gibi hastalıklarla mücadele eden bir çocuktu. Yaşam kalitesini artırabilmek için sağlıklı egzersiz konusunda uzun süre araştırmalar yaptı. Cimnastik, Doğu felsefesi ve Yoga ile ilgilendi.1912'de İngiltere'ye gitmişti fakat 1. Dünya Savaşının patlak vermesiyle Almaların olduğu bir kampa götürüldü. Burada insanları iyileştirmeye yönelik teknikler ve araçlar geliştirdi. Yöntemleri çok etkili olmaya ve duyulmaya başladı. Savaştan sonra Almaya'ya döndüğünde Alman hükümeti tarafından askerleri eğitmesi için çağırılınca Amerika'ya kaçtığı biliniyor. Pilates burada Clara adlı bir kadınla tanıştı ve evlendi. Bu, aynı zamanda bugunkü Pilates'in temellerini atılmasına da vesile oldu. Clara ve Joseph New York'ta ilk stüdyolarını kurdular. Joseph Pilates'in "Kontroloji" adını verdiği metod başta, dansçılar, cimnastikçiler tarafından kullanılırken giderek kitleler tarafından benimsendi ve sürekli geliştirilerek günümüze kadar geldi.

 

Pilates metodu tüm vücudu çalıştıran, postürü düzelten ve dengeleyen haraketlerden oluşur. Diğer egzersiz sistemlerinde ulaşılamayan en derin kaslara etki etmeyi başarır. Bu sayede güçlü, esnek, uzun kaslara sahip olan vücud, hem sağlığına kavuşur, hem olası sakatlıklar ve gündelik hayatın yarattığı yanlış duruş, zorlanma gibi olumsuzluklardan korunur ve estetik, doğal bir görünüme sahip olur. Pilates'te en önemli prensiplerden olan "nefes" sayesinde, kişi bu konuda da farkındalık kazanır ve zaman içinde vücuduna daha çok ve düzenli oksijen almaya başlar. Nefes ve odaklanma sayesinde ruhsal olarak da dingin ve pozitif bir yapıya kavuşur.

Kablosuz EMS ile Özgürlüğün Tadını Çıkar

 

Pilates Medica’da kullanılan yeni nesil Kablosuz EMS sistemi ile hareket kısıtlılığı ortadan kalkıyor. Özgürce hareket edebildiğimiz bu egzersizde, pilates reformer, cadillac gibi pek çok aleti de kullanabiliyor, bütün kas gruplarını her düzlemde daha etkili şekilde çalıştırabiliyoruz. Pilates sisteminin özellikleriyle EMS’nin yağ yakımı özelliğini birleştirerek çok daha etkili sonuçlar alıyoruz.

 

EMS Training Hakkında Ayrıntılar…