Medikal Pilates ve Fizyoterapist Desteği

Medikal Pilates & Fizyoterapist Desteği

Pilates özünde ve çıkış öyküsünde zaten fizyoterapiyi, rehabilite amaçlı hareketleri içeren bir egzersiz sistemidir ve pilates eğitmenlerinin halihazırda anatomi ve biyomekaniğe hakim olması, sakatlıklar ve omurga hastalıkları konularında eğitimler almaları beklenir. Ancak günümüzde sıkılaştırma özelliği ön plana çıktığından "Medikal" vurgusu yapma gereği ortaya çıkmıştır. Adını pilatesin bu özelliğinden alan Pilates Medica, doktor tarafından gerekli görülmesi durumunda ya da kişinin talebiyle ve bizlerin yöneldirmesiyle, anlaşmalı olduğu fizyoterapistlerden danışmanlık desteği alır. Fizyoterapist ve pilates eğitmeni ilk derste postur analizini birlikte yapar, üyeyi değerlendirir ve aylık programı oluştururlar, ilk dersi beraber yaparlar. Daha sonra eğitmen bu programa bağlı kalarak diğer dersleri uygular.

Böylece üye iki farklı bakış açısıyla ele alınarak değerlendirilir ve karmaşık sağlık problemi olan kişilere daha bilimsel ve güvenli bir yöntem sunulmuş olur.

Çocuk Pilatesi Başlıyor !

 

Yetişkinler olarak yaşadığımız pek çok omurga problemi çocukluk dönemlerinden kaynaklanmaktadır. Çocukluk döneminde yaşadığımız ortam, hareketsiz hayat…

 

Çocuk Pilatesi Hakkında Ayrıntılar…