Pilates Medica

İzmir Alsancak'ta butik stüdyo şeklinde kurulmuş, özellikle medikal pilates alanında uzmanlaşmış bir egzersiz merkezidir. Pilatesi "yaşam boyu sağlık ve zindelik egzersizi" olarak ele alan Pilates Medica, her yaşta ve her fiziksel yapıda kişiye hitap etmeyi amaçlar. Doğuştan gelen ya da kazalar ve yanlış duruştan, ofis tipi çalışma tarzından kaynaklı omurga problemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmaya çalışır. Alanında uzman, uluslararası geçerliliğe sahip belgelere sahip eğitmenlerle, üyelerin yaşam kalitesini artırmayı, dirençli, güçlü, sıkılaşmış bedenlere kavuşmalarını hedefler. Her konuda olduğu gibi pilatesin de sürekli gelişen bir sistem olduğuna inanan Medica, sürekli yenilenmekte ve güncel bilgileri üyelerine aktarmaktadır.

Merkezimin temel dersleri kişiye özel pilates, personal training ve grup mat pilates dersleridir. Kişiye özel pilates derslerinde postür analiziyle duruş bozuklukları, omurga sorunları üzerine saptamalar yapıldıktan sonra kişiye en uygun egzersizler seçilir ve haftalık, aylık, yıllık hedefler oluşturularak Cadillac, Reformer, Chair gibi aletli pilates ekipmanlarıyla antrenmanlar yapılır. Öncelikle kişiye, vücudu ile ilgili farkındalık yaratılarak duruşuna ve kaslarına odaklanma ve hakimiyet kazandırılır. Bu hakimiyet geliştikten sonra hareketler çok daha doğru ve etkili yapılmaya başlanır.

Hedefe ulaşmayan, istenilen kasları doğru çalıştırmayan, yorucu 100 egzersiz yerine tam anlamıyla, odaklanarak, nefes ve konsantrasyon eşliğinde; doğru açılar, doğru ağrlık ve doğru tekrar sayısıyla yapılan 10 egzersiz çok daha faydalıdır.

  • İlk dersten itibaren hissedilen zindelik
  • 1 haftada sırt, bel, boyun ağrılarında iyileşme
  • 1 ayda daha dik bir duruş
  • 4 ayda daha sıkı ve ince bir görünüş
  • 6 ayda daha düzgün bir postür
  • Omurga rahatsızlıklarında düzelme
  • 1 yılda tamamen yenilenmiş daha sağlıklı bir beden

Kablosuz EMS ile Özgürlüğün Tadını Çıkar

 

Pilates Medica’da kullanılan yeni nesil Kablosuz EMS sistemi ile hareket kısıtlılığı ortadan kalkıyor. Özgürce hareket edebildiğimiz bu egzersizde, pilates reformer, cadillac gibi pek çok aleti de kullanabiliyor, bütün kas gruplarını her düzlemde daha etkili şekilde çalıştırabiliyoruz. Pilates sisteminin özellikleriyle EMS’nin yağ yakımı özelliğini birleştirerek çok daha etkili sonuçlar alıyoruz.

 

EMS Training Hakkında Ayrıntılar…