Çocuk Pilatesi

Çocuk Pilatesi

Yetişkinler olarak yaşadığımız pek çok omurga problemi çocukluk dönemlerinden kaynaklanmaktadır. Çocukluk döneminde yaşadığımız ortam, hareketsiz hayat, yapılan bilinçsiz sporlar, aldığımız darbelerde omurgamızın hasar gördüğünü fark etmeden yaşamak ve bugünlere gelmek… Bugünün çocukları daha da şanssızlar. Çünkü daha da hareketsiz oldukları gibi yoğun teknoloji ürünlerine maruz kalıyorlar. Tabletlere, telefonlara bakarak geçen saatler, küçücük bedenlerinde başta kifoz olmak üzere çeşitli omurga rahatsızlıklarına zemin hazırlıyor. Evde, okullarda ve kreşlerde yeterince hareket edemeyen küçükler, kaslarını geliştirecek uygun ortamı da yakalayamıyor. Beslenme alışkanlıkları ve obezite de ayrı bir konu…

Ancak günümüz çocuklarının şanslı olduğu bir konu varsa o da Pilates’in yaygınlaşması ve ebeveynlerin bilinçlenmesi. Pilatesle çocukların fiziksel gelişimini destekliyor, gereken enerjiyi harcamalarını sağlıyor, duruş bozukluklarının önlenmesine yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda vücut kontrolü ve farkındalığının sağlanmasıyla yapmakta olduğu ve ileride yapacağı sporlarda altyapı oluşturmuş oluyoruz. Doğru hareket alışkanlığının küçük yaşta edilinmesi, sağlıklı yaşama önemli bir adımdır.

Kablosuz EMS ile Özgürlüğün Tadını Çıkar

 

Pilates Medica’da kullanılan yeni nesil Kablosuz EMS sistemi ile hareket kısıtlılığı ortadan kalkıyor. Özgürce hareket edebildiğimiz bu egzersizde, pilates reformer, cadillac gibi pek çok aleti de kullanabiliyor, bütün kas gruplarını her düzlemde daha etkili şekilde çalıştırabiliyoruz. Pilates sisteminin özellikleriyle EMS’nin yağ yakımı özelliğini birleştirerek çok daha etkili sonuçlar alıyoruz.

 

EMS Training Hakkında Ayrıntılar…